MUZEUM HISTORII SAMORZĄDU ZAWODOWEGO
RADCÓW PRAWNYCH

ZASŁUŻENI

 Osoby uhonorowane odznaczeniem
„Zasłużony dla samorządu radców prawnych” (od 2010 r.)

Uchwała nr 430/VII/2010 z 19 lutego 2010 r.

OIRP Kraków
Odznaka Złota: Joanna Cisak-Kochaniewicz , Aleksandra Pietrzak, Wiesław Serafin Wiesław Serafin, Lucyna Szaciłowska, Bożena Wyszyńska;

Odznaka Srebrna: Agata Adamczyk, Waldemar Bieracki , Krzysztof Buczek, Elżbieta Czarnecka, Krzysztof Gajda, Anna Idzikowska, Elżbieta Mazur, Andrzej Mikulski, Dorota Olbrycht-Strzelecka, Iwona Piątkowska, Danuta Rebeta, Marta Rogóż, Wacław Szczepanik, Elżbieta Woźniak, Joanna Żurek-Krupka;

Uchwała nr 435/VII/2010 z 26 marca 2010 r.

OIRP Poznań
Odznaka Złota: Jerzy Gruszczyński, Aleksander Łapka, Maria Pawelska-Skorupska, Krystyna Przybysz, Dorota Baczyńska-Hańczewska, Jerzy Burkowski, Grzegorz Dorożalski, Teresa Famulska, Tadeusz Jankowski, Urszula Jurczykowska, Tadeusz Kieliszewski, Piotr Kondek, Irena Kościelska, Krystian Kościnski, Józef Kuczewski, Ireneusz Maciejak, Ryszard Małecki, Andrzej Pieścik, Jarosław Sobutka;

OIRP Wrocław
Odznaka Złota: Helena Dobrosz, Iwona Drohomirecka-Kowalczyk, Janina Fox, Danuta Kietlińska-Kawa, Leszek Korczak, Janina Kumala, Anna Kujawska, Joanna Majewicz, Anna Michnicka-Dziewurska, Barbara Szalewicz, Grzegorz Roman;

Odznaka Srebrna
Jecek Dżedzyk, Zdzisława Godlewska, Tomasz Jerzyk, Małgorzata Karaś, Teresa Kozłowska, Danuta Ławniczek, Ewa Majewska-Machaj, Elżbieta Malik, Jadwiga Mechlińska, Irena Menzel, Anna Miodońska, Anna Mościńska, Rafalina Olszewska, Mirosław Sadowski, Krystyna Skotowska-Tomkiewicz, Małgorzata Smyk, Bogusław Sołtys, Marek Stalski, Anita Woroniecka;

OIRP Opole
Odznaka Srebrna: Jacek Będkowski, Tomasz Głębocki, Tomasz Głębocki;

Uchwała nr 1027/VII/2010 z 15 kwietnia 2010 r. 

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Wiesława Różalska, Zbigniew Szydłowski, Włodzimierz Wolniak;

Odznaka Srebrna: Agnieszka Alksnin, Aleksandra Chrzanowska, Katarzyna Kranik-Saleh, Maria Kraszewska, Magdalena Modro-Prym, Grzegorz Rajczak;

Uchwała nr 460/VII/2010 z 4 września 2010 r.

OIRP Zielona Góra
Odznaka Złota: Grażyna Kamerduła, Janina Kruszewska, Barbara Sienkiewicz, Hanna Wojtyniak;

Odznaka Srebrna: Wojciech Bójko, Waldemar Glinka, Katarzyna Michalczk, Miłosz Pawlinow, Dariusz Perzanowski, Eugeniusz Pławski, Roksana Skorecka, Władysław Targowicz;

Uchwała nr 36/VIII/2011 z 10 maja 2011 r.

OIRP Bydgoszcz
Odznaka Złota: Krzysztof Chełkowski, Urszula Gabryelska, Krzysztof Jezierski, Mariusz Łątkowski;

Odznaka Srebrna: Michał Rościszewski, Krzysztof Chojnacki, Bogumiła Nojek, Maciej Penczerzyński, Anna Ścibor-Rapacewicz;

Uchwała nr 47/VIII/2011 z 30 czerwca 2011 r.

OIRP Lublin
Odznaka Złota: Grażyna Czerwińska, Patrycja Kozłowska-Kalisz;

Odznaka Srebrna: Krzysztof Adamski, Piotr Burda, Anna Fermus-Bobowiec, Monika Kępa, Monika Markisz, Beata Ogrodnik-Kołodziejczyk, Dag Makary Opolski, Jolanta Piekarczyk, Sławomir Pilipiec, Hubert Ząbek;

Uchwałą nr 66/VIII/2011 z 22 listopada 2011 r.

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Tadeusz Milczarek;

Odznaka Srebrna: Przemysław Fiuk, Aleksandra Grocholska-Jankowska, Bartosz Marchel, Wioletta Rogalska-Paluch, Maria Świetlicka, Jacek Wawrzynkiewicz, Krzysztof Wójcik, Małgorzata Wysoczyńska;

Uchwała nr 87/VIII/2012 z dnia 9 lutego 2012 r. 

OIRP Kraków
Odznaka Srebrna: Waldemar Bagiński, Maciej Błaziński, Zofia Banach, Krzysztof Bednarski, Wiesław Borczyk, Ryszard Brzostowski, Wanda Chmielowska, Edward Czejkowski, Barbara Du Vall, Benedykt Fiutowski, Marek Frączyk, Teresa Gniadek, Anna Gut, Maria Hoffmann, Agnieszka Kiebala, Jadwiga Klimaszewska, Piotr Kozioł, Maria Krzak, Grzegorz Kuczek, Beata Kuczek-Maruta, Renata Maciuszek, Małgorzata Mastalerz, Barbara Matuszewska, Maria Miernik-Szopa, Agnieszka Nawara-Dubiel, Andrzej Niepsuj, Ewa Nowińska, Henryk Okraska, Barbara Ostrowska-Płaszewska, Małgorzata Płyś, Małgorzata Podrecka, Bolesław Raush, Monika Rusek-Bal, Andrzej Rysiak, Bożena Sierantowicz-Strzyżewska, Kazimierz Skoczeń, Monika Skowrońska, Tomasz Stępniowski, Magdalena Szepczyńska, Alina Waszęda, Marta Witkowicz;

Uchwała nr 93/VIII/2012 z 8 marca 2012

OIRP Zielona Góra
Odznaka Złota: Anna Filipczyk, Stefania Gudzowska, Jowita Pilarska, Jolanta Ruszczak, Grzegorz Skowroński, Kazimierz Spajcer, Elwira Szurmińska-Kamińska, Maria Wrońska;

Odznaka Srebrna: Paweł Cierkoński, Ewa Dąbek, Sebastian Leś, Honorata Marquardt-Nowicka, Alicja Mroczkowska, Bożena Stuła, Joanna Surmiak, Przemysław Sztejna, Andrzej Wojciechowski;

OIRP Bydgoszcz
Odznaka Złota: Zygmunt Ciechorski, Stanisław Chmielewski, Wojciech Kuśnierek, Andrzej Łakomecki, Elżbieta Manicka, Olga Radzikowska;

Odznaka Srebrna: Barbara Basara, Iwona Dorna, Adela Fisher, Wojciech Giżycki, Tomasz Kranc, Barbara Kula;

Uchwała nr 94/VIII/2012 z 19 kwietnia 2012 r.

OIRP Katowice
Odznaka Złota: SSA Mieczysław Brzdąk, Agnieszka Gajos, prof. U.Ś. Glumińska-Pawlic, prof. U.Ś. Jacek Górecki, Ewa Gwizdak, Ewa Jagiełło, SSA Janusz Kiercz, Jędrzej Klatka, Bożena Kołodziej, Barbara Konarzewska, prof. Wojciech Kowalski, Piotr Ligus, Jerzy Lizurej, Piotr Manowski, Tomasz Michalski, Maria Nogaj, Katarzyna Palka-Bartoszek, Bogusław Pasieczny, Agnieszka Pasternak, Ewa Radwan, Małgorzata Sajdak, Danuta Talarczyk, Marian Warzycha, Józef Wolnik, Aleksandra Wójcik, Zdzisława Żurada;

Odznaka Srebrna: Monika Adamska, Marcin Badura, Barbara Baron, Ryszard Biedak, Janusz Cybula, Bożena Cyrol, Marzena Czarnecka, Zbigniew Głodny, Adam Jasiewicz, Janusz Malarz, dr Piotr Pinior, Marzena Psonka-Nowak, Joanna Rydygiel, Arkadiusz Świderek;

OIRP Wrocław
Odznaka Złota: Jacek Dżedzyk, Ryszard Fox, Beata Gilarska, Małgorzata Karaś, Zbigniew Rak, Krystyna Skotowska-Tomkiewicz, Małgorzata Smyk, Maria Wierzbowska-Kohiberger;

Odznaka Srebrna: Romana Bartoszewicz, Krystyna Bąkowska, Paweł Bojarski, Joanna Łabędzka, Aldona Olejnik, Zdzisław Pieniążek, Henryk Rydzik, Marek Sarnowski, Marek Maciej Wiewiórski, Elżbieta Wołosz, Anna Wrzosińska;

OIRP Poznań
Odznaka Złota: Marek Bartkowiak, Maciej Bebejewski, Krystyna Bombicka-Cyrson, Maria Calińska, Maria Całka, Jan Cywiński, Michał Garstkiewicz, Bożena Jakubowska-Kruger, Zygmunt Jerzmanowski, Teresa Juszczyńska, Iwona Kisielewska, Janusz Kudła, Tadeusz Lesicki, Czesław Matecki, Elżbieta Napierała-Kęsy, Edmund Pers, Alicja Płoszewska, Adam Puchalski, Bożena Stradowska-Adamska, Edmund Ślotała, Grażyna Wróblewska, Zbigniew Zagłoba;

Odznaka Srebrna: Łukasz Bogaczyk, Magdalena Cyranek, Monika czapla, Katarzyna Dolata, Monika Dolata, Tomasz Duchniak, Krzysztof Dudek, Małgorzata Dutkiewicz, Justyna Foedke, Robert Grześkowiak, Elżbieta Haak, Katarzyna Hensler, Mikołaj Janaszyk, Karolina Jasiak, Jędrzej Jerzmanowski, Zuzanna Jeżak, Jan Kanecki, Jan Karasiński, Mikołaj Kasprzak, Adrian Kaźmierczak, Zdzisław Koczorowski, Marta Kołodziejczyk, Lucyna Korzeniowska, Jolanta Kucharzak, Aleksy Kukawka, Dominik Kurowski, Adam Lebioda, Halina Lipowicz-Stachowiak, Grzegorz Marciniak, Tomasz Marczak, Regina Masłowska, Małgorzata Martuzalska, Jerzy Michalak, Augustyn Moga, Anna Mrówka, Aleksander Nikołąjew, Hubert Norek, Alina Nowicka-Keńska, Katarzyna Pietrzak, Maciej Pięta, Iwna Piochacz, Urszula Podejma, Przemysław Popowski, Eugeniusz Rabiega, Lucyna Redelbach, Antoni Roga, Maria Rojna, Magdalena Sadowska, Maciej Rozmarynowski, Anna Stawicka, Alicja Ślusarek, Leokadia Skrobała, Katarzyna Sudoł, Wojciech Szidlewski, Dariusz Szymański, Dariusz Szymaczak, Irena Ślęzak, Grażyna Tandeck-Schneider, Katarzyna Wieczorek-Dubska, Artur Wierzbicki, Elżbieta Wojanowska, Jakub Wołos Aleksandra Zawodna;

Uchwała nr 104/VIII/2012 z 17 maja 2012

OIRP Lublin
Odznaka Złota: Bartosz Gdulewicz, Anna Grzyb, Zbigniew Jastrząb, Irena Kopiec, Urszula Nieborak, Marek Pawłowski;

Odznaka Srebrna: Sławomir Bereza, Maria Borowska, Przemysław Brylowski, Marcin Buczyński, Katarzyna Chodkiewicz, Piotr Fałdyga, Leszek Górny, Jan Grzyb, Anna Jakubowska-Rybczyńska, Greta Kulińska-Podbielska, Alfred Kuranc, Krzysztof Krzywonos, Marzena Kocharska-Derwisz, Leszek Liszcz, Robert Marciniak, Marek Mazur, Ewelina Mitręga, Jerzy Piskorski, Piotr Słotwiński, Iwona Szpringer, Maria Tyszkiewicz, Sławomir Wasilewski, Andrzej Wrzyszcz, Artur Warych;

OIRP Olsztyn
Odznaka Złota: Krzysztof Marek Górecki, Lucyna Koper, Michał Stanisław Korwek, Tadeusz Kowalski, Bogusłąw Józef Lewadowicz, Maria Małgorzata Łaba, Krzysztof Andrzej Strzyżewski;

Odznaka Srebrna: Monika Agnieszka Białas, Iwona Bendorf-Bundorf, Bogna Anna Bieńkowska, Ewa Chajęcka, Lech Ciarkowski, Paweł Godlewski, Jarosław Golański, Agnieszka Jakubowska, Ewa Cecylia Januszkiewicz, Cezary Leszek Jezierski, Małgorzata Beata Łubińska, Helena Oprzyńska-Pacewicz, Jan Rogulski, Katarzyna Anna Skrodzka-Sadowska, Józef Mirosław Tetkowski;

Uchwała nr 186/VIII/2012 z 24 lipca 2012 r.

OIRP Opole
Odznaka Złota: Zbigniew Burzyński, Grzegorz Biewald, Celina Gawryś, Agnieszka Gopolańska, Maria Kosiarz-Szewczykowska, Mieczysław Kunicki, Izabela Kurek;

Odznaka Srebrna: Katarzyna Bisowska, Michał Bednarski, Agnieszka Bożyczko, Rafał Hanusiak, Marzena Janik, Aneta Jończyk, Małgorzata Koelner, Janusz Konieczny, Jolanta Konofalska, Alina Kopińska, Agnieszka Kos-Pęczek, Barbara Kosińska-Bus, Marian Kwak, Grażyna Malina, Mariusz Nocuń, Krzysztof Noga, Bronisław Ociepa, Renata Ostojska, Jolanta Perschke, Stanisław Siejko, Marek Suchecki, Marek Szczepanik, Jacek Szwarlik, Ewa Szyda, Joanna Wisłą-Płonka, Elżbieta Waszczuk, Renata Wojakowska;

Uchwała nr 188/VIII/2012 z 30 sierpnia 2012 r.

OIRP Koszalin
Odznaka Złota: Janusz Adamiak, Romuald Baranowicz, Bolesław Chylak, Krystyna Cichońska, Krystyna Grużewska, Teresa Mańkowska-Florczak, Ewa Mukułowska, Teresa Ponikowska, Magdalena Sikora, Barbara Wiśniewska, Gizela Zamojska, Jerzy Ziółkowski;

Odznaka Srebrna: Anna Ignaczak, Joanna Janowicz, Dariusz Knapik, Andrzej Motyka, Jadwiga Stępnik;

Uchwała nr 197/VIII/2012 z 7 września 2012 r.OIRP Rzeszów

Odznaka Złota: Irena Arlet, Zygmunt Borowik, Stanisław Dziedzic, Janusz Kubit, Irena Pasterczyk;

Odznaka Srebrna: Bożena Baraniecka, Robert Bruliński, Maria Drabik, Jadwiga Jarosz, Małgorzata Kulig, Małgorzata Margańska, Halina Stecko;

Uchwała nr 217/VIII/2012 z 28 września 2012 r.

OIRP Białystok
Odznaka Złota: Zbigniew Bieńczyk, Antoni Zbigniew Dąbek, Dariusz Matuk, Lija Mąkosa, Leszek Synoracki;

Odznaka Srebrna: Ewa Arcisz, Grażyna Chojnacka, Anna Czerniawska, Andrzej Kaliński, Barbara Kruszewska, Ewa Maria Matowicka, Antoni Zadykowicz;

OIRP Katowice
Odznaka Srebrna: Małgorzata Słota, Grzegorz Żmij;

OIRP Wrocław
Odznaka Srebrna: Paweł Art., Wojciech Basiewicz, Arkadiusz Bądel, Rafał Biel, Maciej Chełmicki, Andrzej Jaskowski, Błażej Karnatowski, Łukasz Kasprzyk, Łukasz Kucharski, Marcin Kuczyński, Paweł Kryjan, Łukasz Łuć, Łukasz Rak, Dariusz Ślusarek, Karol Zawadzanko;

Uchwała nr 316/VIII/2013 z 16 kwietnia 2013 r.

OIRP Opole
Odznaka Złota: Jadwiga Jabłońska, Jadwiga Rudzińska-Ohanowicz;

Odznaka Srebrna: Joanna Jędzrejowska-Prokop;

Uchwała nr 334/VIII/2013 27 sierpnia 2013 r.

OIRP Wrocław
Odznaka Złota: Henryk Krakowczyk;

Uchwała nr 44/IX/2014 z 26 marca 2014 r.

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Katarzyna Mróz;

Odznaka Srebrna: Barbara Korabiewska, Aleksandra Krzysztofiak;

Uchwała 25/IX/2014 z 25 czerwca 2014 r.

OIRP Lublin
Odznaka Złota: Krzysztof Adamski, Piotr Burda, Monika Kępa, Jan Grzyb, Jolanta Piekarczyk;

Odznaka Srebrna: Bożena Bilkiewicz-Bańka, Krystyna Brylowska, Zbigniew Dubiel, Jarosław Edeński, Czesława Howorus, Zofia Filipek-Kraczek, Janusz Petraniuk, Leszek Kubicz, Tomasz Marzec, Grzegorz Koksanowicz, Rafał Sobuś, Tomasz Woś, Aleksandra Złomańczuk;

Uchwała nr 122/IX/2015 z 17 lutego 2015 r.

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Robert Czapnik, Grażyna Lisiecka, Witold Marynowski;

Odznaka Srebrna: Tomasz Jankowski, Anna Klotowska-Sznelińska, Mirosława Mielczarek, Wojciech Płóciennik, Halina Rudzka, Bożena Zabolska;

Uchwała nr 159/IX/2015 z 11 czerwca 2015 r.

OIRP Opole
Odznaka Złota: Jacek Będkowski, Tomasz Głębocki, Rafał Hanusiak, Agnieszka Kos-Pęczek, Renata Ostojska, Joanna Wisła-Płonka, Jacek Walichowski;

Odznaka Srebrna: Michał Budzikur, Maciej Kociołek, Maciej Kościelny, Maciej Łapka, Halina Muskała, Dominik Skrzydeł, Dorota Wielgat, Renata Wojtaszewska-Riedel;

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Ewa Czupryna;

OIRP Lublin
Odznaka Złota: Sławomir Bereza, Marek Duszyński, Marzena Kucharska-Derwisz, Piotr Fałdyga, Anna Fermus-Borowiec, Zofia Filipek-Kraczek, Ewa Jarus, Beata Ogrodnik-Kołodziejczyk, Grzegorz Koksanowicz, Krzysztof Krzywonos, Monika Markisz, Jerzy Piskorski, Artur Warych, Hubert Ząbek;

Odznaka Srebrna: Leszek Bloch, Beata Franus-Wyrwich, Tomasz Grabek, Anna Komarska, Dariusz Kowalski, Anna Łacek, Marzena Mazurek-Sokoluk, Jarosław Nogalski, Teresa Piekarczyk, Ewa Piórecka, Andrzej Pruszkowski, Jan Rybojad, Paweł Strzelec, Agnieszka Szczekała, Ewa Urbanowicz-Jakubiak, anna Wojciechowska;

Uchwała nr 221/IX/2016 z 25 lutego 2016 r.

OIRP Bydgoszcz
Odznaka Złota: Iwona Dorn, Adela Fischer, Wiesław Juchacz, Dorota Gierczak, Anna Hulisz, Mariusz Łątkowski, Aleksandra Kaczorowska-Jarząbek, Tomasz Kranc, Janusz Kasnowski, Barbara Kula, Maciej Penczerzyński;

Odznaka Srebrna: Andrzej Berdych, Katarzyna Kruszyńska, Elżbieta Matuszak, Grażyna Onacka, Bernadeta Podraska, Agnieszka Pyszkowska, Joanna Siwiak-Starzyńska, Mikołaj Strzelecki, Sylwia Szarata, Mirosława Wierzbicka, Wojciech Woźniak;

OIRP Kraków
Odznaka Złota: Agata Adamczyk, Agata Krukowska-Korombel, Danuta Rebeta;

Odznaka Srebrna: Michał Araszkiewicz, Teresa Banach, Katarzyna Bąbaś, Grażyna Bińko, Tomasz Długosz, Barbara Gawrońska, Lucyna Gąsiorowska, Robert Jedynak, Andrzej Kadzik, Anna Kordylewska, Piotr Lato, Monika Machlowska, Marcin Mioduszewski, Maria Nowak-Warzecha, Barbara Okońska, Alicja Rosiek, Marcin Sala-Szczypiński, Andrzej Stępniewski;

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Aleksandra Chrzanowska-Cepa, Joanna Kulpińska-Michalak, Jacek Wawrzynkiewicz, Elżbieta Woźniak, Joanna Żurek-Krupka, Marcin Żak;

Odznaka Srebrna: Łukasz Bonisławski, Sylwia Pastwa, Paweł Juliusz Walter, Karolina Zytek;

OIRP Toruń
Odznaka Srebrna: Piotr Chrzczonowicz;

OIRP Warszawa
Odznaka Srebrna: Jacek Kosuniak;

KIRP
Odznaka Srebrna: Rafał Ciesielski;

Uchwała nr 260/IX/2016 z 19 maja 2016 r.

OIRP Rzeszów
Odznaka Złota: Bożena Braniecka, Artur Bielec, Robert Bruliński, Adam Dachowski, Bartosz Opaliński, Halina Stecko, Stanisław Stawarz;

Odznaka Srebrna: Tomasz Bernat, Józef Lach, Tomasz Lauzer, Małgorzata Margańska, Anna Nowak, Krzysztof Rogoziński, Małgorzata Wajda, Bożena Zajdel, Janina Załuska, Elżbieta Żelazko-Nowosielska;

Uchwała nr 269/IX/2016 z 21 czerwca 2016 r.

OIRP Lublin
Odznaka Złota: Maria Borowska, Sławomir Pilipiec, Hanna Wąsowicz;

Odznaka Srebrna: Maria Bogusz, Małgorzata Dabek, Joanna Głowala, Jaromir Miaskowski, Małgorzata Milczek, Marzena Świstak, Joanna Witkowska;

Uchwała nr 310/IX/2016 z 15 września 2016 r.

OIRP Poznań
Odznaka Srebrna: Jarosław Dobrowolski, Lidia Jakubiec, Michał Meroniuk, Dariusz Szmejda, Monika Weglińska;

Uchwała nr 18/X/2017 z 16 lutego 2017

OIRP Kraków
Odznaka Złota: Wiesława Borczyk, Krzysztof Borczyk, Teresa Gniadek, Jadwiga Klimaszewska, Grzegorz Kuczek, Piotr Kozioł, Barbara Matuszewska, Kazimierz Skoczeń, Magdalena Szepczyńska;

Odznaka Srebrna: Roman Bieda, Michał Biliński, Joanna Człowiekowska, Joanna Dulińska, Marcin Huczkowski, , Małgorzata Grelewicz-La Mela, Sabina Jurowska, Małgorzata Łoboda, Michał Krok, Andrzej Kryśta, Marta Kuzaj, Piotr Lampa, Tamara Laprus-Bałuka, Waldemar Lawiński, Jakub Ligara, Ewa Bruzda-Noga, Karolina Radosz, Anna Stokłosa;

OIRP Łódź
Odznaka Złota: Aleksandra Grocholska-Jankowska, Wioletta Rogalska-Paluch, Krzysztof Wójcik;

Odznaka Srebrna: Piotr Adamas, Jolanta Koper-Belhabiri, Aleksandra Oszczęda-Gaj, Michał Wojewoda;

Uchwała 56/X/2017 z 20 kwietnia 2017 r.

OIRP Białystok
Odznaka Złota: Ewa Arcisz, Grażyna Chojnacka, Andrzej Kaliński, Barbara Kruszewska, Elżbieta Nowak, Antoni Zadykowicz;

Odznaka Srebrna
Violetta Andrzejewska, Przemysław Bucko, Irena Głowacka, Joanna Kamieńska, Jacek Klimowicz, Maria Klimowicz, Tadeusz Lewandowski, Izabella Praczukowska, Małgorzata Rola-Pawłow, Przemysław Ślepowroński;

OIRP Warszawa
Odznaka Złota: Gerard Madejski, Agnieszka Sawaszkiewicz-Żałobka;

Odznaka Srebrna
Romuald Chełmiński, , Gerard Dźwigała, Cezary Gawlas, Jarosław Grzywiński, Mariusz Maciejewski, Tomasz Nawrot, Tomasz Osiński, Mirosław Pawełczyk, Marek Wikiński, Kinga Wójcicka-Pogorzelec, Artur Załuski;

Uchwała nr 62/X/2017 z 25 maja 2017 r.

OIRP Opole
Odznaka Złota: Michał Bednarski, Małgorzata Koelner, Grażyna Malina;

Odznaka Srebrna: Damian Cedro, Leszek Dulęba, Elżbieta Klepacz, Joanna Sachanbińska, Agata Struzik, Bartłomiej Tkacz, Bożena Zalewska;

Uchwała nr 63/X/2017 z 25 maja 2017 r.

OIRP Poznań
Odznaka Złota: Andrzej Adamczuk, Monika Czapla, Andrzej Daczyński, Andrzej Kaźmierczak, Henryk Komisarski, Augustyn Modza, Wojciech Szidlewski, Katarzyna Sudoł, Dariusz Szymczak, Roman Wiatrowski;

Odznaka Srebrna: Krzysztof Bojarczuk, Urszula Budzińska, Piotr Dobrowolski, Mariusz Graf, Roman Hojanow, Andrzej Mietlarek, Ewa Papla, Małgorzata Ratajczak, Marcin Skorb, Krzysztof Urbaniak, Monika Urbaniak, Tomasz Wierzchowski, Tomasz Wituliński;

Uchwała nr 72/X/2017 z 9 czerwca 2017 r.

OIRP Gdańsk
Odznaka Złota: Andrzej Bodakowski, Anna Bogdanis, Barbara Cichosz, Paweł Czarniewski, Joanna Gibas-Kobieracka, Lidia Grzechowiak, Tadeusz Jackowski, Ewa Jezierewska, Grażyna Krasińska, Władysław Leszczyński, Marta Małysa, Jarosław Niesiołowski, Marek Rusiecki, Teresa Soja, Jerzy Solański, Grażyna Świniarska-Poraj, Anna Stempniewicz-Czarnecka, Alicja Szypułowska, Maria Ślązak, Magdalena Witkowska, Zbigniew Wojciechowski, Wanda Wojtiekun, Anna Żołtańska-Figiel;

Odznaka Srebrna: Monika Forkiewicz, Marcin Flisykowski, Piotr Gliniewicz, Michał Grochowiecki, Iwona Haniewicz, Michał Jasiak, Anna Kłosowska, Piotr Kubik, Marcin Muza, Anna Maria Niewiadomska, Joanna Pilewska, Mariusz Rubaszewski, Piotr Sarzyński, Katarzyna Swajda-Witaszek, Bartosz Szolc-Nartowski, Karolina Węgrzyńska-Górzyńska, Joanna Wolska;

Uchwał nr 73/X/2017 z 22 czerwca 2017 r.

OIRP Kielce
Odznaka Złota: Krzysztof Bodio, Lucyna Czerska, Mirosława Głowacka, Ignacy Grum, Andrzej Hatalski, Ryszard Kalinowski, Regina Zaborska;

Uchwał nr 74/X/2017 r. z 22 czerwca 2017 r.

OIRP Toruń
Odznaka Złota: Andrzej Babiński, Małgorzata Derendarz, Joanna Górska, Stefan Mucha, dr hab. Jerzy Naworski, Ryszard Wilmanowicz;

Odznaka Srebrna: Elzbieta Cichocka, Marta Jaworska, Jacek Konarski, Agnieszka Laskowska-Hulisz, Beata Szarłat-Niedzielska, dr Dorota Sylwestrzak;

Uchwała nr 96/X/2017 z 20 lipca 2017 r.

OIRP Olsztyn
Odznaka Złota: Lech Ciarkowski, Cezary Leszek Jezierski, Helena Oprzyńska-Pacewicz, Katarzyna Skrodzka-Sadowska;

Odznaka Srebrna: Lucyna Duraj-Górecka, Dariusz Gibasiewicz, Krzysztof Januszkiewicz, Piotr Marciniak, Przemysław Morawski, Beata Urbańska, Janusz Witkowski;